(Видео) По пет години пауза Бијонсе го одржа првиот концерт во Дубаи

(Видео) По пет години пауза Бијонсе го одржа првиот концерт во Дубаи

пред 1 година

Поп Ѕвездата Бијонсе по пауза од пет години го одржа првиот концерт во Дубаи. Пејачката се појави на отворањето на хотелот „Атлантис Ројал“, за цена од 24 милиони долари и настапи заедно со диџеј триото „Свидиш хаус мафија“.

Ги испејаа некои од најголемите хитови „Не се грижи дете“, „Спасете го светот“ и многу други.  Концертот го отвори со песната At Last, легендарната на Ет Џејмс, а потоа следеа „Убав лажго“. „Хело“, Лудо Заљубена“ и други. За крај на отворањето имаше спектакуларен огномет.

Концертот беше само за луѓе со ВИП влезници и беше забрането снимање. Но, и покрај забраната беа објавени неколку видеа.

Хотелот има 43 ката и 231 луксузни апартмани, 639 хотелски соби и 101 апартмани од кои сите имаат поглед на Арапското море и островот Палм. Има голем број јавни и 44 приватни базени.

Бијонсе последниот концерт го имаше од турнејата On The Run II во 2018 година. Бијонсе настапува ретко, па многумина коментираат дека едвај ги чекаат нејзините концерти.

Подготвени се да платат огромни цени за билетите за да бидат дел од нејзините настапи. За потсетување, Бијонсе досега освои девет номинации за најголем број музички признанија.

Со новите номинации има вкупни 88 во кариерата со што се изедначи со раперот и текстописец Џеј-Зи-џеј, како и со најноминираниот изведувач во историјата на „Греми“.

Нејзиниот албум „Ренесанса“, е во трка за албум на годината. Свеченото доделување на „Греми“ наградите ќе се одржи на 5 февруари во Лос Анџелес.

Share
Scroll to Top