(Видео) Џулија Робертс и Џорџ Клуни 80 пати преснимуваа сцена во која се бакнуваат

(Видео) Џулија Робертс и Џорџ Клуни 80 пати преснимуваа сцена во која се бакнуваат

пред 2 години

Новиот филм на Џорџ Клуни и Џулија Робертс, „Билет за рајот“ ќе има премиера на крајот на септември, а глумците во интервју открија дека единствената сцена каде што се бакнуваат ја преснимувале осумдесет пати.

dobivaj vesti na viber

Тие во филмот глумат разведени родители кои се обидуваат да ја спречат својата единствена ќерка да се омажи.

„Со месеци ја преснимувавме сцената. Можеби 80 пати. Кога ѝ кажав на жена ми, нејзината реакција беше: ‘Што по ѓаволите? Па дали сте нормални?’“, рекол Клуни во интервјуто.

„Тоа е затоа што првите 79 пати не можевме да престанеме да се смееме. Ама, моравме да ја снимиме како што треба“, додала Робертс.

Филмот „Билет за рајот“ го напиша и режираше Ол Паркер, режисерот на „Мама Миа“. Имињата на ликовите оригинално биле Џулијан и Џорџа, што според Клуни бил уште еден доказ дека тој и Џулија треба да ги глумат главните улоги. Но, ја прифатил улогата дури откако Џулија се сложила да глуми со него.

Клуни и Робертс се долгогодишни пријатели и до сега заедно работеле на „Единаесетмината на Оушн“ и „Чудовиште за пари“.

Share
Scroll to Top