post-image

Во дресот на Вецлар, Миркуловски го игра последниот натпревар во кариерата

пред 2 години

Ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски денеска ќе го одигра последниот натпревар во дресот на Вецлар против Минден.

dobivaj vesti na viber

По овој натпреват Миркуловски ќе продолжи со тренерака кариера.

Миркуловски поголем дел од неговата кариера ја помина во ракометниот клуб на Металург, па потоа потпиша договор за Хановер, за да кариерата ја заврши во Вецлар.

Минатата недела и ракометарот Кире Лазаров го имаше последниот натпревар во Нант каде беше крунисат како крал.

Share
Scroll to Top