Во сон почина музичарот Денис Демиров

Во сон почина музичарот Денис Демиров

пред 2 недели

Денес почина музичарот Денис Демиров од Скопје. Естрадата и неговите блиски пријатели на социјалните мрежи освен што ја споделија веста и во неверување се простуваат со музичарот. Тој долги години беше гитарист во групата ,,Газоза бенд” а почина утрово на 38 години.

Веста за смртта ја споделија и внукот на Есма Реџепова, Симеон Атанасов, како и Џамбо Агушев. Според кажаувањата на неговите блиски пријатли, Денис починал починал дома, во сон.Тој предходно мал проблеми со шеќерот и висок крвен притисок.

 

 

 

Share

4Anime anime stream: Assassination Classroom (Dub) (https://4anime.biz/m/wXxx) Episode 22

AnimeHeaven anime websites: Naruto: Shippuden (https://animeheaven.pro/m/wnW) Episode 500

Scroll to Top