(Галерија) Во секси кратка венчаница се омажи Луна Џогани

(Галерија) Во секси кратка венчаница се омажи Луна Џогани

пред 3 години

Во неделата, на 16 мај, Марко Миљковиќ и Луна Џогани тајно стапија во брак. Миљковиќ ја потврди веста за медиумите, а сега испливаа и првите фотографии.

Луна за пригодата носеше кратка бела венчаница, со поткрената коса, додека Марко носеше светло розова кошула со машна и темни пантолони. Двајцата сега ги ставија своите венчални прстени, а Луна гордо ја покажа својата бурма.

Поранешните учесници во реалното шоу „Задруга“ истакнаа дека дури по црковната венчавка почувствувале дека се навистина во брак.

„Бев нервозна, кога отидовме во општината немавме такво чувство затоа што едноставно брзавме, се облековме, потпишавме набрзина и тоа е тоа. Но, ние само се подготвувавме за ова, и фустанот, сè, внимававме на сè. Сега тој дефинитивно се чувствувам како невеста и дека се омажив. Не се чувствував така вчера и завчера “, вели Луна.

„Не можам да не плачам, ова се солзи радосници. Се појави точно на време и ме спаси од сè што ми се случи во тој момент. Бев дете, премногу повредено, толку младо, премногу убиено, а ти само дојде кога требаше. Тотално непланирано, никогаш не би рекла дека ќе го поминам сето ова со тебе. Ти благодарам што ми ја дадовте таа сигурност и љубов, ти благодарам што ми докажа дека ме сакаш, што ме прифаќаш, Ти благодарам за љубовта, за убавото бебе, знам дека ќе бидеме најдобрите родители во светот. Се радувам на нашето семејство, те сакам најмногу на светот“, додаде таа, обраќајќи му се на својот сопруг.

Share
Scroll to Top