Иванка Трамп се враќа во модниот бизнис

Иванка Трамп се враќа во модниот бизнис

пред 11 месец

Последните испитувања на јавното мислење околу изборите во САД, посочуваат извесна веројатност дека сегашниот претседател Доналд Трамп може да ја загуби битката за втор мандат. Во таа смисла, неговата ќерка и „десна рака“ во изборната кампања – Иванка може да се врати на своите претходни обврски.

Tаа уште 2007 година отпочна сопствена линија фин накит „Иванка Трамп“, којшто покрај САД и Канада, се продава и во земји на Блискиот Исток – Бахреин, Кувајт, Катар, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати. Сега брендот опфаќа облека, обувки и модни додатоци.

Но, по победата на Трамп во 2016 година Иванка со својот бренд заработила 47 милиони долари. Подоцна таа ја префрли својата фирма на туѓо име, а во 2018 година ја затвори, па сега, можеби, и ќе го рестартира брендот. Во полза на тоа оди и фактот што Венди Денг, влијателната поранешна сопруга на Руперт Мардок, сега е омажена за деверот на Иванка.

Таа е и сопственичка на хотел „Трамп интернејшнал“ во Вашингтон, кој ѝ носи заработка од 5,5 милиони долари. Во меѓувреме, нејзиниот сопруг Џеред Кушнер го продолжува семејниот бизнис со недвижнини, па неговата компанија денес располага со 23.000 живеалишта.

Сега, кога тие двајца се попознати и попрепознатливи, таа неодамна ја навести и својата нова книга.

Share

Watch anime online for free at TwistMoe anime to watch

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Tweeny Witches: Alice Adventures (Dub) animetv Episode 6 anime websites

Neon Genesis Evangelion - Resurrection (Dub) (https://animeheaven.pro/m/bzWd) Episode 3

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimelol

Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx

Scroll to Top