Ноќеска почнува зимското сметање на времето

Ноќеска почнува зимското сметање на времето

пред 9 месеци

Зимското сметање на времето годинава почнува на 25 октомври (недела) во 3 часот по полноќ со поместување на времето за еден час наназад. Така, времето во 3 ќе се смета како 2 часот, информираат од Бирото за метрологија. Ова најверојатно ќе биде последното менување на времето од летно во зимско. Откако во последната недела од … Continue reading Ноќеска почнува зимското сметање на времето

Текстот Ноќеска почнува зимското сметање на времето е превземен од Reporter.mk.

Share

ANIMEFLIX dragon ball super animeflix: Watch Dr. Stone Episode 13 (https://animeflix.nl/m/N0Yp/ep-13)

AnimeHeaven free anime: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 8 (https://animeheaven.pro/m/wk4D/ep-8)

Scroll to Top