Почина Шон Конери, најзгодниот Џејмс Бонд

Почина Шон Конери, најзгодниот Џејмс Бонд

пред 11 месец

На 90-годишна возраст почина актерот Шон Конери, објави Би-би-си.

Шкотскиот актер беше најпознат по улогата на Џејмс Бонд, и токму тој, според многумина, најдобро го отелотвори најпознатиот филмски шпион.

Но, покрај Бонд, тој има направено и голем број филмски класици како „Лов на црвениот октомври“, „Индијана Џонс“, „Последната крстоносна војна“ и многу други.

Во својата долга кариера има освоено еден Оскар, две Бафта награди и три Златни глобуси.

Најдобриот Џејмс Бонд и најсекси маж на векот, Шон Конери, денеска полни 90 години

Share

Watch anime online for free at Animepahe online anime

Website https://animefreak.ws: Watch Valkyria Chronicles animefreak Episode 26 anime freak

Shugo Chara! (https://4anime.biz/m/KvM) Episode 51

GoGoAnime: My Bride is a Mermaid (Dub) anime episode 26 online free at https://gogoanime.be god of highschool gogoanime

Vnxf: https://vnxf.vn/members/animefreakws.28123/#about

: anchor.fm/ kissanimemx

Scroll to Top