Роналдо е прогласен за играч на месецот во саудискиот шампионат

Роналдо е прогласен за играч на месецот во саудискиот шампионат

пред 1 година


Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо ја освои првата награда во Саудиска Арабија. Тој е прогласен за играч на месецот во саудискиот шампионат.

Роналдо со два хет-трика, учествуваше во последните десет гола на Ал Наср пред последниот меч со Ал Бутан и така доби признание.

Ал Наср чиј дрес носи Роналдо е лидер во саудискиот шампионат и е фаворит за титулата.

Share
Scroll to Top