Хороскоп за 26 март: Скорпијата ќе има поддршка од пријателите, одлични вести за вагата

Хороскоп за 26 март: Скорпијата ќе има поддршка од пријателите, одлични вести за вагата

пред 3 години

ОВЕН
Без оглед што сте планирале, бидете подготвени да ги одложите повеќето активности. Ги преценивте своите можности, па сакате или не, ќе бидете принудени да им ја препуштите работата на соработниците. Искористете го денот за кратка пауза.

БИК
Вие сте во позиција да извршите две одделни, но подеднакво важни работи истовремено. Патем, добро ви оди, но денес се откажувате. Направете кратка пауза во времето за да не направите грешка што ќе биде тешко да се исправи подоцна.

БЛИЗНАЦИ
Се обидувате да внесете новини за кои долго време размислувавте во вашата деловна активност. Чекате поволен момент да го претставите предлогот пред луѓето одговорни за истиот. Не смеете да чекате премногу долго, да преземете иницијатива и да го најавите разговорот.

РАК
Пред вас се многу одговорности. Ќе ви се чини дека не кревате глава од работа, а всушност нема да се случи ништо посебно. Илузијата дека сте преоптоварени потекнува од ситост, затоа итно ви треба или промена на работа или кратка пауза.

ЛАВ
Вашиот љубовен живот го пресметавте математички, па според вас, нема шанси работите да не бидат како што сте ги замислувале. Занемарувате дека не е лесно да се предвиди развојот на настаните, особено ако емоциите се вклучени во врската.

ДЕВИЦА
Можни се проблеми во љубовните врски. Во минатото славевте мала победа со која му соопштувате на вашиот партнер каде припаѓа. Денес станува збор за полнење его и вашиот авторитет може да се разниша ако не го зауздате егото на време.

ВАГА
Одлична вест доаѓа од странство. Конечно, вашите необични идеи се наоѓаат до вистинските луѓе. Сепак, не очекувајте сè да се одвива без проблеми. Непланирана пречка ве чека во реализацијата. Ако трпеливо го решите проблемот, имате добра можност пред вас.

СКОРПИЈА
Можете да сметате на голема поддршка од пријатели и соработници затоа што во изминатиот период со ваша посветеност и посветеност тоа го заслуживте од нив. Од вас се очекува да потпишете договор што ќе ја одведе вашата кариера во друга насока.

СТРЕЛЕЦ
Ви пречат промените на расположението што не можете да ги следите ниту вие. Покрај тоа, можната главоболка влијае на општата психофизичка форма. Не барајте причини во нешто специфично, одморете се и спијте добро пред какви било заклучоци.

ЈАРЕЦ
Не ви е јасно како успеавте да ја пропуштите понудата што неодамна ја пропуштивте. Ќе имате разговор на оваа тема во кој нема да ви биде пријатно. Ако сте подготвени да поднесете критики и да понудите логично оправдување, шансата не е изгубена.

ВОДОЛИЈА
Вие прифаќате нови деловни обврски иако не сте сигурни како тие работат. За да совладате сè, ви треба дополнително време да бидете сами и да ја проучувате материјата напнато. Бидејќи немате услови за тоа, можеби е поумно да се откажете.

РИБИ
Атмосферата на лаги и измама што доминира во вашата околина може да се претвори во вистински заговор против вас. Ако не прифатите пораз и критика на време, може да се срамите во крајно непријатна ситуација.

Share
Scroll to Top