Ќерката на Радe Шербеџија ја објави првата песна

Ќерката на Радe Шербеџија ја објави првата песна

пред 8 месеци

Мими Шербеџија, ќерка на актерот Радe Шербеџија, ја објави својата прва песна, работена за албумот кој наскоро ќе го промовира. Снимани се шест песни, а целата музика и текст ги напишани Мими. Бендот кој свиреше на албумот го сочинуваат нејзините пријатели и колеги од универзитетот во Ливерпул, каде што неодамна дипломираше. Мими се појавува со уметничкото име Елиот Алма. Сите песни се снимени во студио во Манчестер, веднаш по нејзиното дипломирање на Мими на „Институтот за изведувачки уметности на Пол Макартни“ во Ливерпул.

dobivaj vesti na viber

Мими Шербеџија е родена во Лондон, а израсната во Лос Анџелес и Ријекка. Престојниот период таа ќе биде во Загреб од каде ќе го промовира албумот.

Share
Scroll to Top