Кличко и Мејведер во „Куќата на славните“

Кличко и Мејведер во „Куќата на славните“

пред 1 година

Владимир Кличко и Флојд Мејведер наредната година ќе влезат во „Куќата на славните“. Покрај овие двајца од класата 2021, во „Куќата на славните“, ќе влезат и Лејла Али, ќерката на легендарниот Мохамед Али, која е непоразен во своите 24 борби, односно Андре Вард олимписки и светски првак, како и боксерката Ен Волф.

Владимир Кличко е рекордерот, според бројот на минати години на светскиот трон во тешка категорија. На врвот Украинецот бил 12 години и два дена. Во „Куќата на славните“ ќе му се приклучи на својот брат Виталиј.

Флојд Мејведер, кариерата ја заврши без пораз, со 50 победи. Освоил 11 титули во пет различни категории.

Share

english dubbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch One-Punch Man Episode 6

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

AniWatch My Hero Academia Season 3 Episode 20

AniWatch The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 11

Scroll to Top