Конор и Мејведер преговараат за втор меч вреден милијарда долари

Конор и Мејведер преговараат за втор меч вреден милијарда долари

пред 9 месеци

Конор Мекгрегор и Флојд Мејведер Јуниор веќе ги почнале „тајните“ преговори за сензационален ри-меч по спектаклот од 2017 година, кој би можел да донесе неверојатни милијарда долари.

Ова го тврди британскиот таблоид „Сан“, и иако честопати е посочуван како недоверлив извор, токму тие први ја објавија веста за првиот меч помеѓу Мекгрегор и Мејведер. УФЦ мегаѕвездата Мекгрегор ќе биде во октагонот во сабота против Дастин Поаире, додека Мејведер е официјално пензиониран по достигнувањето на 50-0 скорот, но во февруари ќе влезе во егзибициски меч против Јутјуберот Логан Пол.

За првиот меч, кој имаше 4.4 милиони купувања преку пеј-пер-вју само во САД, Мејведер заработи околу 280 милиони долари, а Мекгрегор 130 милиони долари, а сега би можеле да заработат уште повеќе ако се прифати понудата за римечот во Саудиска Арабија.

Инаку, првиот меч заврши со победа на Мејведер со технички нокаут во 10-тата рунда, иако „Ноториус“ изненади многумина во првите рунди. 43-годишниот Мејведер потоа изјави дека му „попуштал“ на Ирецот за да го заддржи интересот на публиката.

Share

Mahoutsukai Tai! vs. Shamanic Princess (https://gogoanime.be/m/Xdjo) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Shippuu! Iron Leaguer aniwatch Episode 52 aniwatch

KissAnime: Wo Jia Da Shixiong Shi Ge Fanpai anime episode 13 online free at https://kissanime.mx free anime

AnimeDao: Fate/Grand Order -First Order- anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao haikyuu to the top

Gumroad: https://gumroad.com/animeflixnl

Myvidster: https://www.myvidster.com/profile/gogoanimelol

Scroll to Top