ФИФА носи ново правило, ќе го тестираат идниот месец во Катар

ФИФА носи ново правило, ќе го тестираат идниот месец во Катар

пред 2 години

ФИФА ќе воведе ново правило во фудбалот, а истото ќе биде тестирано на Светското првенство за клубови кое ќе е одржи во Катар идниот месец.

Турнирот започнува на 1 февруари, а ќе настапат Баерн Минхен, Ал Ахли, Тигрес, Ал Духаил, Оукленд и победникот на Копа Либертадорес.

ФИФА на турнирот ќе воведе дополнителна измена. Освен петте измени кои тимовите ќе можат да ги извршат, сите ќе можат да направат дополнителна измена, но само ако се работи за повреда на главата на фудбалерот.

По неодмнешните случувања кога сериозно се повредија напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез и дефанзивецот на Арсенал, Давид Луиз многу се зборуваше за воведување на такво правило.

Share

sunwin apk

tải sunwin sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu

sun win

sunwin tài xỉu

sunwin

Scroll to Top