Трамп за Бајден: Тој е забеган со годините, сите го знаат тоа

пред 7 месеци

Претседателот на САД, Доналд Трамп го нарече забеган својот демократски противкандидат Џо Бајден.

„Тој е забеган со годините и сите го знаат тоа“, порача американскиот претседател на „Твитер“.

„Медиумите се заглавени со него и се обидуваат да го заштитат“, додаде тој. „Забележувате дека сите негативни работи, како неговиот низок коефициент на интелигенција, никогаш повеќе не се споменуваат? Лажни вести!“, напиша Трамп.

Share

AnimeDao death note animedao: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) (https://animedao.nl/m/dlEg) Episode 39

AnimeTV death note anime tv: Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 5

Scroll to Top